Altek, 1987 yılında 80m2’lik bir dükkanda Tekdemir Ailesi tarafından hırdavat satısı yapılırken hızla büyüyerek 1997 yılında Altek Makine Sanayii Tic. Ltd. Sti. adı altında şirketleşmiştir. 2000 yılında Adana’nın ticaret merkezlerinden birisi olan Kızılay Caddesi’ne taşınarak bulunduğu bölgenin lideri olarak büyümeye devam etmiştir.
Daha sonra yeni yatırımlarla kendini geliştiren isletme, modern ticari hayatın gerekliliklerini de yerine getirerek farklı sektörlerden irili ufaklı birçok isletmenin yurt içinde ve yurt dışında güvenilir bir tedarikçisi ve çözüm ortağı olmuştur. Firmanın hızla büyüyen yapısı ve artan is hacmi yeni atılımlara olanak tanımış, Türkiye ve Adana için bir yenilik olan Türkiye’nin en büyük endüstriyel yapı marketinin temelleri 2010 yılında atılmıştır. Altek müşterilerinin daha rahat ağırlanabileceği, ürün ve hizmetler hakkında incelemeler yapıp detaylı bilgiler alabilecekleri, şehrin trafiğinden uzak, 10.000 m2 üzerinde kapalı alana sahip bu tesis 2012 yılında İncirlik/Ceyhan karayolu 5.km üzerinde faaliyete geçmiştir. 24 yıllık deneyim, müşterilerle kurulan güçlü ilişkiler, güven, akıl ve bilgi ile yükselen Altek Endüstriyel Yapı Market, bilinen yapı market formlarından farklı olarak bireysel ve kurumsal müşterilerinin endüstriyel yapı ürünleri ihtiyaçlarını, satış sonrası hizmetler ve müşteri hizmetleri ile destekleyerek sunmaktadır. Müşterilerine yakın olmayı bir çalışma prensibi sayan Altek, Kızılay Caddesindeki tarihi yerini de yeniden düzenleyerek şehrin merkezindeki misafirleri için çözüm noktası olmayı sürdürmektedir.
Altek Endüstriyel Yapı Market her geçen gün üretkenlik, çalışkanlık ve dürüstlük gibi ana ilkelerini kurumsallaşmayla desteklemekte, yatırımlarıyla yeni istihdam olanakları ve sosyal fayda yaratmakta, çevresine ve kültürüne sahip çıkmaktadır. Sayısız endüstriyel ürün, hırdavat ve is güvenliği ürünlerinin ana tedarikçisi olarak sunduğu hizmetleriyle her müşterisinin memnuniyetini gözetmektedir. Altek, endüstriyel yapı, çelik-yapı, enerji sektörü ve HES inşaatları yapan firmaların ve KOBİ’lerin güvenilir tedarikçi ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir…